Biokerítés telepítési segédlet

Mindenben segítünk Önnek, hogy könnyen és szakszerűen tudja telepíteni a tökéletes belátásgátlást biztosító Biokerítését. Szakértő kollégáink  telefonon vagy e-mailen is rendelkezésére állnak, ha lennének kérdései.

  1. Nyitólap
  2. »
  3. Telepítési segédlet
Biokerítés felhelyezése már meglévő kerítésre

Ha eldöntötte, hogy Biokerítést vásárol, joggal merül fel Önben az a kérdés: hogyan tudom felhelyezni vagy telepíteni a Biokerítést.

Már meglévő 2 vagy 3 D táblás vagy egyéb kerítésére kívánja felhelyezni a hangakerítést, első lépésként terítse ki a hengereket majd feszítse rá a rácsozatra. A kerítéselemek rögzítéséhez elegendő az általunk is forgalmazott kapcsozógép használata, mellyel szorosan és biztonságosan rögzíthető a Biokerítés. Figyeljen arra, hogy ne feszítse túl a hangahengereket mert a kerítés szerkezete károsodhat.

Tapasztalatunk szerint Ön akár egyedül is fel tudja helyezni a hengereket, ugyanakkor a megfelelő feszesség és tartósság elérése érdekében célravezetőbb, ha a felhelyezés során van egy segítője.

A kerítés magassága mindenképpen érje le a hanga magasságának legalább 90%-át.

Új Biokerítés telepítése

1. Amennyiben új kerítést kíván építeni a Biokerítés panelekből (mindenképpen ezt a technikát javasoljuk a 8 cm vastagságú 15 kg/m² súlyú 100%-os belátásgátlást biztosító Biokerítés esetében, ugyanakkor a 8 kg/m² súlyú termékünknél is kivitelezhető) abban az esetben feszítőhuzalokkal összekötött fa vagy beton tartóoszlopok segítségével történő kerítésépítést javasoljuk.

Fontos tudnivalók:

  • Az oszlop magassága érje el a hanga magasságának legalább 90%-át.
  • Az oszlopok mindenképpen betontömbbel kerüljenek rögzítésre a talajban.
  • A szélállóság fontos és ha az oszlopok nincsenek szilárdan a talajban lefogatva, akkor kidőlhetnek.
  • Maximum 2 méteres távolságot javaslunk az oszlopok között.

Fa vagy beton alapzattal is ki lehet egészíteni a Biokerítést. Ez lesz az alap, amire elhelyezik a hangapaneleket teljes hosszban, de az alapzat nem kötelező, hiszen a Biokerítés tökéletesen megáll közvetlenül a talajon és a nedvesség sem tényező a tartósság szempontjából.

2. Az oszlopok lehelyezését követően feszítőhuzalokat (huzalokat és szálfeszítőket) kell elhelyezni, amelyek tartani fogják a Biokerítést. Helyezzünk el többet a teljes magasságban (15 vagy 20 cm-ként javasoljuk).

3. A táblában szállított Biokerítés hosszában kétrét vannak hajtva (a 8kg/m² kg súlyú 3 méter hosszú termékünk hengerben kerül kiszállításra) és az felhelyezés előtt 24-48 órával szét kell nyitni őket, hogy a hajtásélek eltűnjenek. A hajtogatás során keletkezett kis hézag a felhelyezést követően eltűnik.

4. Ezután rögzítenie kell a hangát a feszítőhuzalokhoz horganyzott drót darabok segítségével. A kerítéselemek rögzítéséhez elegendő az általunk is forgalmazott kapcsozógép használata, mellyel szorosan és biztonságosan rögzíthető a Biokerítés. Figyeljen arra, hogy ne feszítse túl a hangahengereket mert a kerítés szerkezete károsodhat.

Jó tanács: Ne spóroljon a kötözők mennyiségén, használja 30 cm-ként a teljes szélességben és magasságban egyaránt. Minél jobb a hanga tartása, annál hosszabb az élettartama.

5. Végül a paneleket is horganyzott acélhuzallal kell összekötni.

Hogyan vágjuk a Biokerítés elemeket?

A Biokerítés felhelyezését követően előfordulhat, hogy egy keveset le kell vágnia a panelek magasságából vagy le kell rövidíteni az utolsóként elhelyezett panel hosszát.

A hanga magasságának igazítása: Egyszerű metszőolló vagy egy sövénynyíró elegendő a művelet elvégzéséhez.

A hanga hosszának igazítása: Elegendő elbontani egyesével a feszítőhuzalokat amelyek összetartják a hangaszálakat az eltávolítandó részen. Az elbontást követően vissza kell zárni a rozsdamentes huzalokat az utolsó rőzsekötegnél.

A huzalt a rácsozat, illetve a hangapanel vagy egy rőzseköteg mögött futó feszítőhuzal körül kell végig húzni, majd kézzel vagy fogóval megtekerni azt.

Videó a telepítésről